Aranżacja wnętrz bez błędów

 Klasyczny to styl uformowany przez wieki, zrodzony z wielkiej dbałości o sprzęty i detale. Tworzą go meble o zaokrąglonych kształtach, z okuciami, z litego drewna lub fornirowane, ściany w kolorach neutralnych lub klasyczne wzory tapetowe, podłoga z drewna lub kamienia.

Dopełnieniem są bogato udrapowane tkaniny o klasycznych wzorach, mosiężne lampy i karnisze, obrazy w bogato zdobionych ramach. Styl kolonialny wyrasta z zainteresowania innymi kulturami, ale bierze się z dostępności na rynku mebli stylizowanych na te z dawnych kolonii. Meble z rattanu i egzotycznego drewna mają rzadkie w kulturze europejskiej formy. Ściany pomalowane są na ciepłe kolory. Styl lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, znany jako art déco, to dość masywne, proste meble o zachęcających do odpoczynku kształtach, żakardowe tkaniny i dekoracyjne przedmioty o kubicznych kształtach.

Styl wiejski to proste drewniane meble, deski olejowane lub bejcowane na jasno, ściany ozdobione tynkiem wapiennym lub gipsowym, kolory wzięte z natury albo pokryte tapetą w kwiecisty lub pasiasty wzór. Eklektyzm polega na łączeniu starego z nowym. Bazuje na umiejętności zestawiania mebli i detali z „epok” ze współczesnym wykończeniem i meblami. Zestawiamy wyraźnie stare z nowym – tak aby kontrast był widoczny.

Minimalizm wyróżniają neutralne kolory z mocniejszymi akcentami, proste kształty mebli, geometryczne wzory, rytmiczne układy powtarzających się figur lub brył. Forma ma podkreślać szlachetność materiałów: kamienia, drewna, szkła, metalu. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

We wnętrzach nie może zabraknąć solidnych zlewozmywaków metalowych. Zobaczyć je możesz tutaj: https://www.completo.pl/pol_m_Kuchnia_Zlewy-kuchenne_Zlewy-stalowe-283.html


Join the Conversation

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *